Folklórny krúžok

Kontaktujte nás

Táto stránka je chránená zákonom reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Zmluvné podmienky.

content-bgimage-cloud
    content-image-kids-riding

Folklórny krúžok ĎATELINKA

folklorny-kruzok-ms-dorocka
    Pod vedením pani učiteliek Bc. Nikoly Duchoňovej a Bc. Francisky Víghovej máme v našej materskej škole aktívny folklórny krúžok, kde sa venujeme deťom predškolského veku t. j. 5- 6 r. a tvoríme tak DFS ĎATELINKA.
    Cieľom folklórneho krúžku je u detí rozvíjať, udržiavať a oživiť ľudové zvyky a tradície tancami, piesňami.

Pravidelne sa náš detský folklórny súbor zúčastňuje na rôznych podujatiach a festivaloch mesta Nové Zámky (V kroji, Oberačkové slávnosti,…).

Folklórny krúžok so svojim DFS Ďatelinka organizuje mnoho školských aktivít a vystúpení podľa jednotlivých ročných období – Privítanie sv. Mikuláša, Vymetanie tried husacími perami na sv. Luciu, Vynášanie Moreny, Zachovávanie veľkonočných tradícií – Veľkonočná šibačka v triedach, Stavanie mája pred MŠ.
    Vedúce krúžku sú Bc. Nikola Duchoňová a Bc. Franciska Víghová.

Vo folklórnom krúžku vítame všetky deti, ktoré inklinujú k folklóru, spevu, tancovaniu, aby sme mohli ich talent a nadanie ďalej rozvíjať.

Ďaľšie krúžky